Skimmerové plastové bazény


Skimmerové plastové bazény sú najčastejšie využívané druhy bazénov v súčasnosti. Ide o jednoduchšiu technológiu čistenia vody v bazéne, kde hladina vody siaha cca. 10-15 cm pod okraj bazéna kde je umiestnený skimmer, cez ktorý je voda spolu s hrubímy nečistotami odvádzaná z bazénu. Skimmer je otvor (plast alebo nerez) s prepadom umiestnený v stene bazéna, ktorý slúži na zachytávanie nečistôt. Voda je obehovým čerpadlom nasávaná do skimmra a následne do pieskovej filtrácie, kde dochádza k zachytávaniu hrubých nečistôt . Po vyčistení vody dochádza k spätnému výtlaku čistej vody do bazéna cez recyrkulačné trysky. Ide o cenovo dostupnejšie riešnie bazénov. Fotogaléria

Plastové bazény so skimmerom - vlastnosti

 • menej náročná údržba vody v plastovom bazéne
 • cenovo dostupnejšie riešenie ako prelivový plastový bazén
 • použitý materiál RÖCHLING Polystone® P PG alebo Polystone® P PGX
 • unikátna stabilizácia pre stálofarebnosť plastu
 • vysoká odolnosť voči UV žiareniu, voči bazénovej chémii
 • výborné mechanické vlastnosti, vysoká pružnosť a húževnatosť
 • veľmi dlhá životnosť plastového bazénu, až niekoľko desťročí
 • technológia polyfúzneho zvárania CNC strojom a extrúdermi (z vonkajšej strany) zabezpečí kvalitné a estetické zvary a dokonalú vodotesnosť 
 • hladké steny zamädzujú zachytávaniu nečistôt na stenách
 • nie je potrebná vyrovnávacia nádrž ako pri prelivových bazénoch
 • súčasťou bazénov Condor plast je termoizolácia a rozpery na betonáž
 • možnosť ukončenia hornej hrany bazénu hliníkovým lemom

 

Pre správne fungovanie a  čistotu bazénu je veľmi dôležité správne nadimenzovanie potrubí, čerpadla s filtráciou, počet a umiestnenie skimmerov a v neposlednom rade počet a umiestnenie vratných trysiek, cez ktoré sa vracia prefiltrovaná upravená voda naspäť do bazénu.

Množstvo potrebných skimmerov v bazéne predstavuje hrubý prepočet 1 skimmer/25m2. Sacia kapacita skimmeru sa pohybuje v rozmedzí 5-8m3/h tým pádom počet použitých skimmerov závisí aj od kapacity použitého obehového čerpadla. Skimmre sa inštalujú na kratšiu stranu bazénu, v prípade 3 a viac skimmrov sa inštalujú na dlhšiu stranu bazénu. Väčšinou sú vyhotovené z UV odolného plastu, prípadne nerezevej ocele.

Kapacita vratnej trysky je cca. 3m3/hod až 4,5m3/hod a ich počet záleží aj od kapacity použitého obehového čerpadla bazénu. Vratné trysky sa inštalujú najčastejšie oproti skimmeru (nie pod skimmer) čím sa zabezpečí čo najrýchlejšie odvedenie nečistôt z hladiny vody priamo do skimmeru. Dostatočný počet a správne umiestnenie vratných trysiek je potrebné pre rovnomernú cirkuláciu vody a zamedzenie "hluchých" miest v bazéne, kde by sa dôsledkom slabšej cirkulácie vody mohli usadzovať nečistoty a vytvárať riasy. 

 

Z estetického hľadiska je dôležité ukončenie hornej hrany bazénu. Je niekoľko spôsobov ukončenia hrany bazénu ako lemová plastová trubica, priznaný lem, zakrytie hrany rôznymi dlažbami, drevom alebo drevoplastom, .... U nás vo firme Condor plast ponúkame zákazníkom ukončenie hornej hrany skimmerového bazénu hliníkovým lemom, ktorý svojím zaobleným tvarom zabezpečuje bezpečný vstup do bazénu pôsobí veľmi okázalo a honosne.

Condor plast má v ponuke niekoľko farebných odtieňov plastových dosiek, z ktorých si zákazník môže vybrať. Najpopulárnejšia je svetlomodrá, potom karibská modrá, krásna oceľová modrá, piesková, šedá a v posledných rokoch veľmi vyhľadávaná biela.   

Výroba plastových bazénov poskytuje zákazníkom naozaj široké možnosti tvarovania bazénov, rôzne typy schodísk a relaxačných lavíc. Každý plastový bazén je jedinečný a záleží na zákazníkovi aký tvar, farbu a doplnky si vyberie. Preto nás neváhajte kontaktovať a získajte cenovú ponuku pre svoj bazén.

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie