Prelivové bazény


Prelivové plastové bazény sa vyznačujú tým, že hladina vody v bazéne siaha až po horný okraj bazéna, čím sa dosiahne efekt napnutej vodnej hladiny. Voda s nečistotami následne samovoľne preteká cez prelivovú mriežku a prelivový žlab do akumulačnej vyrovnávacej nádrže, odkiaľ je obehovým čerpadlom nasávaná do pieskovej filtrácie a po vyčistení tlačená naspäť do bazéna cez recyrkulačné trysky. Ide o technologicky náročnejšie riešenie kedy sa dosiahne efektívnejšie čistenie a recyrkulácia vody. Z estetického hľadiska pôsobí efekt napnutej hladiny prelivového bazénu veľmi pekne a pri osadení na vysunutej terase alebo vyvýšenom mieste poskytuje nádherný výhľad. Fotogaléria.

Plastové bazény s prelivovým žlabom - vlastnosti

 • efekt napnutej hladiny až po horný okraj bazénu
 • pri vyvýšenom umiestnení poskytuje panoramatický výhľad
 • efektívne využitie celej hĺbky bazénu
 • absencia tvorby hladinovej linky na stene bazénu
 • sofistikovanejší systém a vyššia úroveň čistenia vody v bazéne
 • rýchlejšia odvedenie nečistôt z hladiny v plastovom bazéne
 • použitý materiál RÖCHLING Polystone® P PG alebo Polystone® P PGX
 • unikátna stabilizácia pre stálofarebnosť plastu
 • vysoká odolnosť voči UV žiareniu, voči bazénovej chémii
 • výborné mechanické vlastnosti, vysoká pružnosť a húževnatosť
 • veľmi dlhá životnosť plastového bazénu, až niekoľko desťročí
 • technológia polyfúzneho zvárania CNC strojom a extrúdermi zabezpečí kvalitné a estetické zvary a dokonalú vodotesnosť 
 • nevyhnutnou súčasťou prelivového bazénu je vyrovnávacia nádrž
 • prelivový žlab je zakrytý pochôdznymi prelivovými mriežkami
 • súčasťou bazénov Condor plast je termoizolácia a rozpery na betonáž

 

Čo sa týka filtrácie vody, prelivový systém je náročnejší ako systém skimmerového bazénu. Takisto je veľmi dôležité správne nadimenzovanie potrubí, čerpadla s filtráciou, objemu vyrovnávacej nádrže a samozrejme počet a rozmiestnenie vratných trysiek, cez ktoré sa vracia prefiltrovaná upravená voda naspäť do bazénu.

Na rozdiel od skimmerového bazénu, kedy sa vratné trysky inštalujú v hornej časti oproti skimmru, pri prelivovom bazéne sa vratné trysky inštalujú čo najbližšie ku dnu aby sa zabezpečila čo najlepšia cirkulácia vody od dna hore. Kapacita vratnej trysky je cca. 3m3/hod až 4,5m3/hod a ich počet záleží aj od kapacity použitého obehového čerpadla bazénu. Dostatočný počet a správne umiestnenie vratných trysiek je potrebné pre rovnomernú cirkuláciu vody a zamedzenie "hluchých" miest v bazéne, kde by sa dôsledkom slabšej cirkulácie vody mohli usadzovať nečistoty a vytvárať riasy. Nevyhnutnou súčasťou prelivového bazénu je akumulačná vyrovnávacia nádrž. Jej veľkosť sa zjednodušene rovná 5% obsahu plochy bazénu vyjadrených v m3 (bazén o ploche 30m2 = nádrž 1,5m3).

 

Pri prelivovom bazéne je veľmi dôležité vyhotovenie maximálne vodorovnej podkladovej betónovej dosky s povolenou toleranciou +/- 2mm. V prípade vyššej odchýlky hrozí nerovnomerný preliv vody čo znižuje funkčnosť technického riešenia a výsledný efekt. 

Prelivový žlab po obvode bazénu je zakrytý pochôdznymi plastovými prelivovými mriežkami. Prelivové mriežky zabezpečujú bezpečný vstup do bazénu cez prelivový žlab a ponúkame ich v niekoľkých farebných prevedeniach.

Condor plast má v ponuke niekoľko farebných odtieňov plastových dosiek, z ktorých si zákazník môže vybrať. Najpopulárnejšia je svetlomodrá, potom karibská modrá, krásna oceľová modrá, piesková, šedá a v posledných rokoch veľmi vyhľadávaná biela.   

Výroba plastových bazénov poskytuje zákazníkom naozaj široké možnosti tvarovania bazénov, rôzne typy schodísk a relaxačných lavíc. Každý plastový bazén je jedinečný a záleží na zákazníkovi aký tvar, farbu a doplnky si vyberie. Preto nás neváhajte kontaktovať a získajte cenovú ponuku pre svoj bazén.

 

 

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie