Plastové bazény Condor plast


Mať doma vlastný bazén už dnes nie je vôbec také neobvyklé, ako tomu bývalo v minulosti. Na trhu je už dnes mnoho cenovo dostupných riešení, napriek tomu ostáva vlastný bazén stále výraznou investíciou ako z finančného tak aj realizačného hľadiska. Kvalitný bazén Vám bude slúžiť a spríjemňovať značnú časť života, preto je dôležité správne si vybrať. Ak hľadáte kvalitný bazén za prijateľnú cenu, riešením sú plastové bazény od Condor plast, s.r.o..

Naše plastové bazény

Naše plastové bazény sú vyrábané technológiou teplovzdušného zvárania a zvárania na tupo najmodernejšími prístrojmi a vyškolenými pracovníkmi. Pri výrobe plastových bazénov používame najkvalitnejšie polypropylénové dosky Polystone P-copolymer od nemeckého výrobcu RÖCHLING. Tento materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou, chemickou odolnosťou, UV stabilitou, stálou farebnosťou a preto sa naše plastové bazény vyznačujú veľmi dlhou životnosťou. Plastové bazény sú z vonkajšej strany vystužené po celom obvode plastovými rebrami, ktoré dodávajú bazénu stabilitu. Samozrejmosťou je možnosť výberu tvaru telesa, typov schodísk a niekoľko farieb a odtieňov bazénov.

Plastové bazény – druhy

Skimmerové plastové bazény sú najčastejšie využívané druhy bazénov v súčasnosti. Ide o jednoduchšiu technológiu čistenia vody v bazéne, kedy je voda spolu z nečistotami z bazéna odvádzaná cez skimmer. Skimmer je otvor (plast alebo nerez) s prepadom umiestnený v stene bazéna, ktorý slúži na zachytávanie nečistôt. Voda je nasávaná do skimmra a následne do pieskovej filtrácie obehovým čerpadlom. Po vyčistení vody dochádza k spätnému výtlaku čistej vody do bazéna cez recyrkulačné trysky. V plastových bazénoch so skimmerom siaha hladina vody cca 10-15 cm pod okraj bazéna. Ide o cenovo dostupnejšie riešnie plastových bazénov. 

 • menej náročná údržba vody v plastovom bazéne
 • cenovo dostupnejšie riešenie ako prelivový plastový bazén
 • vyrobené z kvalitného materiálu od nemeckého výrobcu RÖCHLING
 • vysoká odolnosť voči UV žiareniu, vysoká pružnosť a húževnatosť
 • veľmi dlhá životnosť plastového bazénu, až niekoľko desťročí
 • technológia polyfúzneho zvárania CNC strojom zabezpečí dokonalú vodotesnosť 

 

Prelivové plastové bazény sa vyznačujú tým, že hladina vody v bazéne siaha až po horný okraj bazéna, čím sa dosiahne efekt napnutej vodnej hladiny. Voda s nečistotami následne samovoľne preteká cez prelivovú mriežku a prelivový žlab do akumulačnej vyrovnávacej nádrže, odkiaľ je obehovým čerpadlom nasávaná do pieskovej filtrácie a po vyčistení tlačená naspäť do bazéna cez recyrkulačné trysky. Ide o technologicky náročnejšie riešenie kedy sa dosiahne efektívnejšie čistenie a recyrkulácia vody.

 • napnutá hladina až po horný okraj bazénu
 • efektívne využitie celej hĺbky bazénu
 • absencia tvorby hladinovej linky na stene bazénu
 • vysoká úroveň čistenia vody v bazéne
 • rýchlejšia recyrkulácia vody v plastovom bazéne
 • vyrobené z kvalitného materiálu od nemeckého výrobcu RÖCHLING
 • vysoká odolnosť voči UV žiareniu, vysoká pružnosť a húževnatosť
 • veľmi dlhá životnosť plastového bazénu, až niekoľko desťročí
 • technológia zvárania CNC strojom zabezpečí dokonalú vodotesnosť 

 

Plastové bazény – technológia a príslušenstvo

Bazén ako celok môžeme rozdeliť na 2 hlavné časti. Jednou je samotné telo bazénu (plastový, keramický, fóliový, ...) a tou druhou je technológia .

Aby bola voda vo vašom plastovom bazéne stále čistá, musíme ju niekoľkokrát za deň pomocou čerpadla prehnať cez filtráciu (kartušová, piesková). Prečistenú vodu možno následne upraviť UV lampou, automatickým dávkovačom chémie alebo pomocou solinátora. Do celého obehu vody je možné zapojiť aj ohrev vody (tepelné čerpadlo, výmenník tepla,...).

Váš nový plastový bazén je možné zdokonaliť rôznym bazénovým príslušenstvom. Komplexná ponuka obsahuje protiprúdy, svietidlá, fontány, rôzne bazénové atrakcie ako aj samočistiace roboty. Veľmi dôležitým príslušenstvom v záujme udržania čistého bazénu je zastrešenie bazénu, ktoré zabraňuje vniku nečistôt do bazénu a zároveň výrazne pomáha pri udržiavaní teploty vody v plastovom bazéne.

U nás nájdete kvalitné bazény za rozumnú cenu s výborným zákazníckym servisom. Neváhajte a získajte cenovú ponuku na naše  výrobky.

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie