Plastové bazény Condor plast


Mať doma vlastný bazén už dnes nie je vôbec také neobvyklé, ako tomu bývalo v minulosti. Na trhu je už dnes mnoho cenovo dostupných riešení, napriek tomu ostáva vlastný bazén stále výraznou investíciou ako z finančného tak aj realizačného hľadiska. Bazén ako celok môžeme rozdeliť na 2 hlavné časti. Jednou je samotné telo (skelet) bazénu a tou druhou je technológia s príslušenstvom.

Bazénový skelet môže byť vyhotovený viacerými spôsobmi. V našich končinách je vďaka masívnemu marketingu reťazcov veľmi rozšírený koncept plechových bazénov zvnútra potiahnutých nepriepustnou fóliou. Ide o finančne nenáročné riešenie, ktoré však kvalitou výrazne zaostáva za ostatnými riešeniami a životnosť týchto bazénov je väčšinou obmedzená na niekoľko rokov.  

Ďalším veľmi známym riešením sú betónové bazény s povrchom z keramickej dlažby, mozaiky alebo bazénovej fólie. Tento typ má neobmedzené možnosti tvarovania a v prípade kvalitného vyhotovenia dlhú životnosť, jeho realizácia je však veľmi náročná z hľadiska množstva stavebných prác a času.

Keramické bazény patria medzi najluxusnejšie prevedenia bazénových korpusov a teda ide aj o jedno z finančne najnáročnejších riešení. Ide o kompozitné bazény vyhotovené z viacerých vrstiev s keramickým jadrom, karbónovými výstužením a ochrannou UV vrstvou.

Plastové bazény predstavujú zlatú strednú cestu. Ide o plastový skelet, ktorý sa vyrába zváraním polypropylénových dosiek. Kvalitný plastový bazén by mal byť vyrobený z materiálu od renomovaných výrobcov o hrúbke min. 8mm, s dostatočným rebrovaním po vonkajších stranách. Je veľmi dôležité pri kúpe plastového bazénu porovnať jednotlivé produkty od jednotlivých výrobcov, aby si zákazník vybral kvalitný plastový bazén, ktorý Vám bude slúžiť a spríjemňovať značnú časť života. Ak hľadáte kvalitný bazén za prijateľnú cenu, riešením sú plastové bazény od Condor plast, s.r.o..

Naše plastové bazény Condor plast

Plastové bazény Condor plast sú vyrábané technológiou polyfúzneho, extrúderového a teplovzdušného teplovzdušného zvárania najmodernejšími prístrojmi a vyškolenými pracovníkmi. Pri výrobe využívame CNC zváracie pravítko, CNC frézu a ručné zváracie stroje od švajčiarskeho výrobcu Leister. Naše plastové bazény sa vyrábajú z polypropylénových dosiek od renomovaného nemeckého výrobcu RÖCHLING, ktorý v roku 2019 prináša na trh inovatívne materiály Polystone® P PG a Polystone® P PGX, ktoré sa od ostatných konkurenčných výrobkov líšia predovšetkým svojou stálofarebnosťou. Tieto materiály prešly dlhodobým testovaním v laboratóriách a vďaka novej generácii stabilizačných systémov vykazujú výrazne vyššiu odolnosť voči účinkom bazénovej chémie ako aj UV zaťaženiu. Polystone® P PG a Polystone® P PGX sa považuje momentálne za absolútnu špičku medzi bazénovými plastmi.

Plastové bazény sú z vonkajšej strany vystužené po celom obvode plastovými rebrami, ktoré dodávajú bazénu stabilitu, oceľovým armovaním a termoizolačným XPS. Zváranie polypropylénových dosiek poskytuje zákazníkom možnosť širokého výberu tvaru skeletu bazénu, typov schodísk ako aj niekoľko odtieňov bazénov.

 

Plastové bazény – druhy

Skimmerové plastové bazény sú najčastejšie využívané druhy bazénov v súčasnosti, kedy je voda spolu z nečistotami z bazéna odvádzaná cez otvor v stene bazénu - skimmer. V plastových bazénoch so skimmerom siaha hladina vody cca 10-15 cm pod okraj bazéna.

Prelivové plastové bazény sa vyznačujú tým, že hladina vody v bazéne siaha až po horný okraj bazéna, čím sa dosiahne efekt napnutej vodnej hladiny. Nečistoty sú odplavované z vodnej hladiny do prelivého kanálu a odtiaľ do vyrovnávaciej šachty.

Plastové bazény – technológia a príslušenstvo

Aby bola voda vo vašom plastovom bazéne stále čistá, musíme ju niekoľkokrát za deň pomocou čerpadla prehnať cez filtráciu (kartušová, piesková). Prečistenú vodu možno následne upraviť UV lampou, automatickým dávkovačom chémie alebo pomocou solinátora. Do celého obehu vody je možné zapojiť aj ohrev vody (tepelné čerpadlo, výmenník tepla,...).

Váš nový plastový bazén je možné zdokonaliť rôznym bazénovým príslušenstvom. Komplexná ponuka obsahuje protiprúdy, svietidlá, fontány, rôzne bazénové atrakcie ako aj samočistiace roboty. Veľmi dôležitým príslušenstvom v záujme udržania čistého bazénu je zastrešenie bazénu, ktoré zabraňuje vniku nečistôt do bazénu a zároveň výrazne pomáha pri udržiavaní teploty vody v plastovom bazéne.

U nás nájdete kvalitné bazény za rozumnú cenu s výborným zákazníckym servisom. Neváhajte a získajte cenovú ponuku na naše  výrobky.

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie